Pełna treść dostępna jest wyłącznie dla subskrybentów

Masz już subskrypcję? Zaloguj się!

Pomysły na urozmaicenie spaceru psa w lesie

Ewa Skarzyńska
Co tydzień o psach ODC. 8/15

W tym odcinku poznacie kreatywne sposoby na uatrakcyjnienie zwykłego spaceru z psem po lesie.

Transkrypcja video Pomysły na urozmaicenie spaceru psa w lesie  

00:00:34 

W końcu wiosna. 

00:00:36 

Nareszcie można zabrać psiaki na dłuższy spacer. 

00:00:45 

Witajcie ja Jestem Ewa i dziś z moimi asystentami kpiną i maxem opowiem jak uatrakcyjnić zwykły spacer w lesie wykorzystują do tego elementy krajobrazu. 

00:00:59 

Zapewne wiecie, jak fundamentalne znaczenie ma dla psa spacer nie tylko ze względu na zaspokojenie jego potrzeb fizjologicznych, ale także spacer zapewnia psuł dawkę ruchu, aktywność węchową i wymianę informacji. 

00:01:16 

Dobrze by było, żeby jeden spacer dziennie trwał minimum godzinę, żeby był taki dłuższy. Jednak w ciepłe dni o upałach nie wspomnę. 

00:01:26 

Wybierajmy raczej te wczesne poranne godziny lub późnowieczorne wtedy, kiedy nie jest już tak gorąco. Pamiętajmy, że psy bardzo szybko się przegrzewają. Warto też wybrać takie trasy ocienione, żeby chronić psie łapki. 

00:01:42 

Na spacer w lesie polecam długie linki. 

00:01:47 

Ulubioną pięcio metrowe dzięki Pomo nasz pies będzie miał swobodę poruszania się, a my nie zajmiemy przepisów. Nie złamiemy prawa, które mówią o zakazie puszczania psa luzem w lesie po 2 Szelki szelki są lepsze niż obroża z tego względu, że czasem będziemy pieska. 

00:02:10 

Asekurować przy różnych ćwiczeniach najlepsze są i najwygodniejsze szelki typu gard, czyli takie jak mapping a czy maksik. 

00:02:19 

Konieczne zabieramy ze sobą wodę. 

00:02:22 

Zwłaszcza w upalne dni pies szybko się męczy, szybko odwadnia. Wobec też warto wziąć dla siebie, żeby samemu po drodze gdzieś tam nie paść. 

00:02:31 

Ponadto bierzemy smakołyki, które przydadzą się w trakcie ćwiczeń oraz woreczki. Na psie nieczystości, ponieważ zawsze i wszędzie sprzątamy po swoim psie, aby spotęgować korzyści wynikające ze spaceru, warto go trochę podrasować, a możemy to tego dokonać. Używają spod prostu tego. 

00:02:52 

Co spotkamy na naszej trasie. 

00:02:55 

Słupki jest ich mnóstwo, może wykonywać dla nich bardzo fajne ćwiczenia. Na przykład stanie na tylnich łapkach, opierając przednie łapki o słupek. W tej pozycji można poprosić psa o podanie łapki osiadł bardzo dobrze ćwiczy wtedy tylnie mięśnie nóg. 

00:03:15 

Jeżeli superke jest wystarczająco duży, a piesek wystarczająco zwinny, możemy także ćwiczyć z nim równowagę. Pamiętajcie jednak, żeby upewnić się, że powierzchnia słupka nie jest śliska i pamiętajcie, że do takich ćwiczeń. 

00:03:30 

Podchodzimy dopiero po 15 minutach spaceru, kiedy mięśnie psa są już rozrusza nei rozgrzane zapobiegniemy wtedy ewentualnym kontuzjom. 

00:04:08 

2 zabawy węchowe do pierwszej potrzebne znam dużo najlepiej stare drzewo z porowatą koro szczeliny kory umieszczamy smakołyki i następnie prosimy psa, żeby je odnalazł. 

00:04:22 

Będzie to o tyle trudne zadanie dla pieska, że prawdopodobnie takie szukanie w płaszczyźnie pionowej będzie dla niego nowością. 

00:04:47 

Oczywiście także dbamy o drzewo. Nie dopuszczamy, żeby pies drapał korę no, bo niszczy drzewo, a tego nie chcemy. 

00:04:59 

Kolejna zabawa to szukanie skarbów. 

00:05:02 

Żeby został lub przywiązujemy na chwilę odchodzimy kawałek, umieszczamy gdzieś w ściółce leśnej lub na trawniku garść smakołyków. Następnie dla zmylenia psa należy przejście, troszeczkę po bokach, trochę w lewo, trochę w prawo wrócić to trzeba i poprosić go, żeby wyszukał garść smakołyków. 

00:05:43 

Również znajdziemy je wszędzie można dokonywać na nich bardzo ciekawe ćwiczenia. Na przykład masz na 2 łapkach opierając przednie łapki, o ławkę, marsz równoważne. 

00:05:55 

Po ławce z obrotu. 

00:05:58 

A także skoki i zeskokiem. Jednak bardzo ważne, żeby upewnić się, że powierzchnia ławki nie jest śliska i nie jest mokra i na pieska ten zna nią nic sobie nie zrobi. 

00:06:30 

Powalone drzewo w lesie to nie rzadkość. Można je doskonale wykorzystać do ćwiczeń z psem. Jeżeli jest wystarczająco nisko, możemy poćwiczyć przy skoki przez kłodę lub tak, że możemy poćwiczyć znów marsz po kłodzie z obrotami marsz po różnych powierzchniach bardzo rozwija układ mięśniowy psa. 

00:07:04 

Człon po ściętym drzewie będzie świetnym miejscem na wykonywanie różnych sztuczek. Możemy tutaj także ćwiczyć obroty i równowagę. Obroty na wszystkich małych powierzchniach, świetne ćwiczą koordynację i równowagę ciała. 

00:07:31 

Obroty warto ćwiczyć w obie strony, żeby obie części ciała równomiernie się rozwijały. 

00:07:55 

To tak atrakcyjnym spacerze wasz pies będzie zadowolony i zdrowo zmęczony odwdzięczy się długą i spokojną drzemką. Pokazałem wam dzisiaj jak można urozmaicić zwykły spacer w lesie wykorzystują do tego elementy otoczenia. 

00:08:14 

Dzięki temu może spojrzycie nowym okiem na swoje stare trasy spacerowe i bardziej wykorzystać ich potencjał. Sprawiając tym frajdę waszym psiakom. 

 

Pozostałe odcinki

Podobne materiały