Pełna treść dostępna jest wyłącznie dla subskrybentów

Masz już subskrypcję? Zaloguj się!

Pies na wakacjach

Anna Dankowska
Co tydzień o psach ODC. 6/15

W tej części cyklu autorka opowiada o tym jak wyglądają wakacje z psem - omawia różne możliwości pozostawienia psa na czas wyjazdu, jak i zwraca uwagę na naistotniejsze aspekty współnych podróży.

Transkrypcja video Pies na wakacjach 

00:00:17 

Dzień dobry państwu Anna dankowska, Jestem hodowcą psów rasowych rasy cavalier King Charles Spaniel, który. 

00:00:24 

Tutaj właśnie się. 

00:00:24 

Przed Państwem prezentuję raz japoński Chin oraz babilon, czyli spaniel kontynentalny miniaturowy. 

00:00:31 

Dzisiaj chciałabym państwu opowiedzieć w związku ze zbliżającymi się wakacjami o psie na wakacjach, o nas, na wakacjach, w cem, na wakacjach bez psa i właściwie jak to ugryź, ponieważ to jest temat, w którym borykamy się bardzo często i to jest temat, w którym bardzo często zwracają się do mnie nabywcy, mówiąc, że bardzo by chcieli nabyć w realnej to, co ich najbardziej niepokoi to właśnie wyjazdy. 

00:00:54 

I wakacje, co wtedy z ich życiem? Jakie są możliwości dobre praktyki? Jakie są? 

00:01:01 

Film dobre doświadczenia za chwileczkę państwu. 

00:01:07 

Przede wszystkim zacznę od tej negatywnej sytuacji dla psa najbardziej negatywnej, czyli gdy mi możemy zabrać psa. 

00:01:15 

Sytuacja taka oczywiście następuje wtedy, gdy na przykład. 

00:01:21 

Pies nie może z nami jechać, bo warunki na to nie pozwalają, bo specyfika wyjazdu to uniemożliwia taką sytuację i wtedy musimy rozważyć pso. 

00:01:30 

Są jakie są możliwości taką jedną z opcji, którą stosowaną przeze mnie osobiście to opcja, w której zorganizuje tym psom problemu śladu właściwie opiekę w moim w naszym własnym domu. 

00:01:43 

Musimy zdawać sobie sprawę, że wszelkie formy, które wybierzemy do do tego, by zapewnić psu opiekę nad czas naszego wyjazdu muszą jak najbardziej odpowiadać samopoczuciu psa. 

00:01:55 

Musimy zrobić Wszystko, by pies czuł się jak najbardziej komfortowo podczas naszej nieobecności i w związku z tym opieka w naszym własnym domu przynajmniej eliminuje ten element stresu, który wiąże się ze zmianą miejsca oraz naszą nieobecnością jednocześnie. 

00:02:14 

Wiem, cóż, jak to można zorganizować? Są oczywiście możliwości, że że do naszych do naszego domu przyjdzie osoba, którą pies dobrze zna, która dobrze zna nasze psy i która dobrze zna magdą i będzie się tym będzie naszym domu mieszkać. Nie każdy ma taką jednak możliwość. Nikt nie zawsze znajdzie się taka osoba, w której to będzie odpowiadało. 

00:02:36 

I wtedy mamy. 

00:02:38 

Taką możliwość, ja to też czasami praktykuje, że taka osoba przychodzi do naszego domu po prostu kilka razy dziennie. 3 4 razy dziennie wyprowadza psa na spacer karmi je bawi się z nimi, spędza z nimi czas, ale zaletą tego rozwiązania jest to, że psy przebywają w swoim domu, które dobrze znają swoim ogrodzie, czy jakkolwiek nasz pies funkcjonuje 2 forma to wakacje urodziny. 

00:03:04 

Jeżeli nasz pies jest związane z jakimś domem naszych bliskich, przyjaciół, rodziny, naszych znajomych, ll i dobrze się w tym domu czuje. 

00:03:12 

Fill my też w tym domu, często z tym psem przebywamy. Zdarza się, że że w takim w takiej sytuacji możemy tego psa w tymże domu zostawić. 

00:03:22 

Wtedy oczywiście musimy zapewnić psu. Wszystkie jego znane mu rzeczy, zabawki, legowisko, jedzenie, Wszystko tak, by on czuł ten zapach czuł ten komfort możliwy w tej sytuacji. 

00:03:34 

I miał. Wiemy, że ta osoba, która ten dom, do którego trafia, to dom, który rozumie potrzeby naszego psa, rozumie jego jego jego cechy, które powodują, że on w takich czy innych okolicznościach czuje się lepiej lub gorzej. 

00:03:49 

No i opcja kolejna to oczywiście hotel na psów. Tutaj uczulam państwa bardzo na to, by bardzo starannie wybrać hotel. Po pierwsze, wybrać ten hotel ze względu na. 

00:04:00 

Fil na to żeby ten pies. 

00:04:04 

Miał tam bezpieczne i zdrowe warunki, czyli hotel, który dba o zdrowie, o higienę, o sanitarne warunki takie, by przy trafiały tam psy zdrowe. 

00:04:15 

Czy z zaświadczeniem lekarskim, przy które również by były zaparowane psy, które mogą stwarzać konflikty, czy mogą generować konflikty? Psy niebezpieczne z psami o łagodne musi po sobie nią czy duże z małymi nie. 

00:04:29 

Zawsze mogą przebywać razem przede wszystkim bardzo ważne są kompetencje osoby, która taki hotel prowadzi, zna się na psa, potrafi odczytać ich sygnały i potrafi możliwie zapewnić tym nowym miejscu nową osobą, innymi psami psu możliwie komfortowe warunki. 

00:04:46 

To jest już tak wiele czynników, które mogą wywołać stres, że musimy zdawać sobie sprawę, że nie każdy pies radzi sobie z tym dobrze. Dobry opiekun umiejętnie prowadzący psa. 

00:04:59 

Maksymalizuje te warunki tutaj pies przebywa i będzie się dobrze czuł. Stworzy te warunki w taki sposób, by zapewnić. 

00:05:07 

Bezpieczeństwa warto poczytać opinię o danym miejscu. Warto odbyć dłuższą rozmowę z taką osobą prowadzącą hotel i dowiedzieć się, jak to funkcjonuje, aby byśmy czuli się w tej sytuacji dobrze. 

00:05:20 

A teraz pies jedzie z nami, może nie zawsze mamy taką możliwość, ale jak już mamy. 

00:05:25 

To może opowiem o tym o dobrych praktykach, o tym, co się sprawdza. 

00:05:30 

Co warto mieć ze sobą, o czym warto pamiętać. 

00:05:34 

I teraz chcę przede wszystkim jedzenie. 

00:05:39 

Nigdy nie zalecam i nie polecam imię rekomenduje, by nastawiać się na to, że na miejscu kupimy jakąś karmę albo na miejscu coś tam psu kupimy do jedzenia przy zmianie miejsca przy różnych zmianie otoczenia, przy zmianie wody, którą pies pije. 

00:05:53 

Warto nie fundować mu nowego jedzenia. Warto zapewnić to jedzenie, które którym żywimy psa w domu. Oczywiście najtrudniejsze to jest w przypadku mięsa surowego przypadku barku, bo ciężko jest czasami przez kilkaset kilometrów przewieźć ten bar. 

00:06:07 

No oczywiście jest to Wszystko możliwe, ale jeżeli tak karmimy psa, to o tym też musimy pamiętać, by ten by tą jedzenie mieć ze sobą w takiej ilości, żeby nam na pewno starczyło, chyba że jesteśmy na na pewno na 100% przekonani, że znajdziemy tam sklep, w którym kupimy po prostu nowy worek i tam zużyjemy. Ale żeby nie fundować psu niespodzianek takich miał żołądkowych. 

00:06:30 

Przenośne miski to jest rzecz, która mi się zawsze sprawdza, którą zawsze mam w plecaku, nawet jak mi jadę z psem, żeby o niej nigdy nie zapomnieć. 

00:06:37 

Oczywiście tak jak woreczki do do psich odchodów, to mam zawsze też miskę przenoszą, żeby w każdej sytuacji, gdzie jesteśmy na wycieczce, idziemy na długi spacer. Żeby temu psu móc nalać wody. 

00:06:48 

Kolejna rzecz zapasowa smecz wydaje się banalne, ale jednak zdarzyło mi się już wielokrotnie, że albo zdarzyło się jakiś dziwna sytuacja. W meczu uległa przerwaniu albo przez pomyłkę. Pies nam dziś wyciągnął przegryw. 

00:07:01 

Warto nie nastawiać się na to, że zawsze gdzieś znajdziemy jakąś mecz, tylko mieć zapasową smed, zapasowe szelki czy obroże tak, żeby nie musieć poszukiwać nagle takiej takiej smyczy. 

00:07:13 

Książeczka zdrowia i paszport. Jeżeli wiemy za granicę, paszport jest absolutnie koniecznym bez paszportu. Tak naprawdę pies może zostać uznane za nie naszego i może to wygenerować wiele nieszczęść i wiele kłopotów. Paszport musi być podbity przez lethe lekarza weterynarii całkiem świeżo przed. 

00:07:29 

Wyjazdem, którym to paszporcie swoją pieczątką. Weterynarz potwierdza nie tylko szczepienie przeciwko wściekliźnie, ale również potwierdza fill. To, że pies wpisał stan zdrowia przed wyjazdem i jest jak najbardziej prawidłowy i jego stan nie zagraża innym. 

00:07:48 

Co, co więcej, książeczka zdrowia dla jeżeli przebywamy w Polsce, daje też weterynarzowi w przypadku jakichkolwiek problemów na miejscu jakieś podstawowe informacje na temat naszego. 

00:07:59 

O czym jeszcze warto pamiętać, jeżeli nasz pies ma? Czasami umieszczamy adresówki na obrożach słów, ale bardzo polecam również zaczipowane mu psu, żeby zgłosić, żeby zasubskrybowanego psa zgłosić do bazy Sejf animale tej bazy, która jest znana na całym świecie i możemy tam umieścić swój. 

00:08:20 

Nie dane jako hodowca zawsze daje te szkody takie swoim nabywcom dostępu do tego tak, żeby móc wszędzie po czipie. 

00:08:29 

Film znaleźć właściciela psa i się z nim. 

00:08:33 

To jest też z tych łatka, która daje nam poczucie bezpieczeństwa w przypadku jak już niespodziewanego oddalenia się psa od nas fil lub jakiejś innej sytuacji, jesteśmy w stanie przy przy sposób w ten sposób tego prze odszukać czy spróbować od. 

00:08:51 

Transport, transport, samochód, samolot, inny środek transportu publicznego. Zacznijmy może od samochodu L ja stosuję budyn lonowe, czyli budynek to takie składane to jest na takich stalowym rusztowaniu jest materiał. 

00:09:09 

Ściany są w siateczek, czyli dlaczego, żeby pies miał dobry przewiew, dobrą wentylację i no cześnie można tą ten materiał zawsze wyprać bez problemu w pralce można tą ten transporter złożyć płasko ponadto. 

00:09:23 

Stosuję też taką metodę pracy transportery, ponieważ one wyglądają trochę jak takie domowe budy używam w domu jako takie domowe budy, w których przy bardzo często śpią z racji tego, że lubią zadaszenie lubią spać pod zadaszeniem. 

00:09:39 

W takiej sytuacji jest przyzwyczajonych do tego, dlatego nie jeżeli przebywa w tym transporterze w samochodzie, nie jest to dla niego dodatkowym stresem czy czy niepokojem, że przebywała potem również w tej samej budzie? Wow nowy w ośrodku wypoczynkowym czy w apartamencie czy w hotelu. 

00:09:56 

Czy gdziekolwiek indziej jest to dla niego sytuacja komfortowa? 

00:10:00 

Ponadto F ilm taki transporter jest psu już. 

00:10:06 

Po prostu znamy. 

00:10:08 

Jeśli chodzi o samolotu do trans samolotu, mamy specjalne transportery, kto też o jakiejś określonych gabarytach. Może przypomnę, że możemy przewozić psa na pokładzie samolotu razem z nami, tak jak Przepraszam bagaż podręczny do psa, który waży do 9 kg, czyli właśnie takie psy mniejszy. 

00:10:25 

Oraz inne przy muszą być niestety przewożone w inny sposób. To jest dla nich na pewno mniej komfortowe. 

00:10:31 

Pies w takim transportu samolotowym musi przebywać fill wtedy, gdy my jesteśmy zapięcie w pasach. Natomiast jak już nie jesteśmy zapięci i możemy takiego psa wziąć sobie na kolana czy pospacerować nawet po pokładzie samolotu inne transport publiczny. Czyli mam na myśli jakiś autokar. 

00:10:49 

Czy pociąg to jest sytuacja, w której której musimy też albo mieć transporter u większych psów, kaganiec i tego psa zabezpieczyć na czas podróży? 

00:11:00 

Jednak ww sytuacji, w której gdzieś tam ta podróż trwa dłużej. Na pewno możemy tego psa z tego transporter K wyciągnąć. 

00:11:11 

Kolejne środki transportu na wakacje, które bardzo mi się sprawdzają u moich psów małych ras aczkolwiek obserwuję też bardzo powszechnie, że stosowany jest touhou dużych psów również, czyli fill Przyczepa Rowerowa lub koszyk na rower. 

00:11:26 

Mianowicie, kiedy nam się to zdarza, jego rodzinnie, że lubimy jeździć na wycieczki rowerowe, takie nie chcemy się ograniczać, bo jeżeli mamy psa, pójdziemy z nim na spacer. 

00:11:37 

Zostawimy go znowu w tym hotelu. Czy w tym mieszkaniu to jest nam przykro, bo już musimy szybko do niego wracać. 

00:11:42 

Bądź nam smutno, że on znowu zostaje, a jesteśmy przecież na wakacje, więc. 

00:11:46 

To ta, którą pole. 

00:11:47 

To oczywiście sama podróż w tej przyczepie czy czy koszyczku to nie jest sama w sobie atrakcja dla psa, ale on nie jedzie z nami. 

00:11:55 

Dojeżdża do miejsca docelowego, idzie na ciekawy spacer i wraca, a my nie musimy się spieszyć. My nie jesteśmy spięci i zestresowani, a pies ma z nami świetną przygodę spędza z nami czas. Uczulam jednak, by te sprzęty kupować też z rozwagą, mianowicie koszyk. 

00:12:10 

Polecam koszyki, które są od góry zamykane klapką, czyli dole jest koszt wiklinowy czy melonowy, a góra jest zamykana. Fill pies widzi otoczenie, może bez problemu obserwować to podczas jazdy rowerem, ale jednocześnie jest bezpieczny i my jesteśmy bezpieczni, nie za stresuje nas nawet na głos w stanie psa na widok innego psa konia czy czy kota. 

00:12:33 

My nie zastosujemy się na przykład nie spowodujemy jakiejś kolizji rowerowej. 

00:12:38 

Jeśli chodzi o przyczepę, to również uczulam, że wożenie psa w przyczepie dla dzieci, które drukowanej dzieciom nie sprawdza się, nie sprawdza się właściwie ze względu na to, że konstrukcja tych przyczep dla dzieci jest zupełnie inna. 

00:12:51 

Przy moje psy z łatwością otworzyły te przyczepy dla dzieci. Poza tym przyczepa dla dzieci ma siedzisko, czyli nie jest płaska. W związku z tym warto wybrać jednak dedykowaną psom przyczepkę rowerową. 

00:13:03 

Legowisko kocyk czy takie własne rzeczy psa, które dają mu poczucie bezpieczeństwa, przyjechał do nowego miejsca. Być może tak często nie jeździ to, oprócz tego, że my jesteśmy to nasze rzeczy i jego rzeczy, które pachną po domowemu, są na pewno dla niego bardzo korzystne. 

00:13:22 

Lel pies wchodzę teraz pies. 

00:13:25 

Hotelu fill tutaj chciałabym uczulić na pewien savior vivre savoir vivre z jednej strony ponieważ no niektórym to brakuje brakuje w savoir vivre'u, czyli takich podstawowych zasad, które nie pozwolą innym gościom hotelu czuć się komfortowo i dobrze i to ze względu na to, jak pies się zachowuje na jego lokalizację, na brudzenie, na na, na jego ewentualną natarczywość przez swobodę, tak żeby nikt nie czuł się niekomfortowo z 2 strony fill zwracam uwagę, by dobrze. 

00:13:56 

Sprawdzać hotele. Mam bardzo dobre doświadczenia za granicą. 

00:14:00 

W naszym kraju różnie, to bywa czasami hotel przedstawia się jako przyjazne psom, a tak naprawdę niestety na miejscu okazuje się, że jest bardzo dużo obostrzeń i ten pies jest tak naprawdę niemile widzianym gościem i to tylko tak na w Internecie czy na papierze wygląda, że ten pies jest mile widziany. 

00:14:16 

Przeżyłam niestety wiele rozczarowań i na to uczulam, by dobrze przeczytać opinię fill, sprawdzić czy ten hotel, aby na pewno i wszystkich szczegółów się dowiedzieć, zapewnia nam ten komfort, że my nie będziemy się czuć jak intruz jako Goście tego hot. 

00:14:31 

Więc hotele przyjazne psom bywają zdarzają się. Warto takie miejsca sprawdzać. W Internecie są takie dedykowane grupy, które pokazują te miejsca przyjazne psom. 

00:14:41 

Jednak jednak o tym trzeba pamiętać, gdy zostawiamy psa w apartamencie czy pokoju hotelowym, bo wiadomo, że taka sytuacja ma miejsce. Czasami musimy pamiętać o tym, żeby. 

00:14:51 

On musi bezpiecznie czuł się na miejscu, czyli jego legowisko, jego buda, jego kocyk, nasze rzeczy, żeby tam wstawały, żeby on nie czuł, że my teraz nagle Wszystko zabraliśmy, nic jego nie został. 

00:15:03 

On został w obcym miejscu, bo może się to skończyć zarówno w lokalizacją, jak i brudzeniem. Jakie innymi problemami? 

00:15:09 

Które wygeneruje ta dla niego trudna. 

00:15:12 

Sutuacja o tym też pamiętajmy. 

00:15:15 

No i jeszcze tak taki savior vivre na spacerze, jak już mówimy o dobrym dobrych praktykach i dobrym wychowaniu. To również zwracam uwagę w obie strony na to, by jeżeli mamy 3 właśnie tego typu jak tutaj na moich kolankach, czyli pies, który generalnie wygląda słodko budzi. 

00:15:32 

Tak budzi budzi. 

00:15:34 

Bardzo dużo dobrych uczuć, podobnie jak k bariery my idziemy zawsze z dużym stadem psów, więc one w ogóle budzą emocje, mają, oglądałam i są przyjazne, nie szczekają, nie warczą i tak dalej. To bardzo często. 

00:15:45 

Implikuje sytuację, że bardzo dużo ludzi nie mówię tutaj o dzieciach, bo to się bardzo często tak samo zdarza wśród dorosłych w sposób bardzo natarczywy, gwałtowny, piskliwy podchodzą do tego psa i próbują się z nim przywitać zupełnie nie pytając nas o zgodę. I ja tutaj muszę powiedzieć bardzo Jestem asertywna, ponieważ to naprawdę nie jest komfortowe dla. 

00:16:09 

Trza dbajmy o komfort naszego psa i o to, że my też nie chcielibyśmy, żeby nas ktoś obcy nagle dotykał i głaskał i pies też nie zawsze masz tym masz w tym przyjemność. 

00:16:20 

Jeżeli idzie na spacer itsu chwilę go ktoś chce dotykać. Pamiętajmy o naszym się o jego samopoczuciu i odwrotnie to samo róbmy w 2 stronę ll. Ponadto jeszcze taka zasada jest do psa. 

00:16:34 

Bardzo podobają mi się zwyczaje, których w którym często się spotykamy, noc z moimi psami w Niemczech, gdzie za każdym razem, gdy ktoś chce się przywitać swojego psa, przywitać z naszymi, to się pyta o zgodę. 

00:16:49 

Pamiętajmy o tym, to ja też tutaj bardzo bronię komfortu moich psów, bo nie uważam, że to jest konieczne, żeby się witały. 

00:16:57 

Jeżeli nie mają na to ochotę z każdym psem, bo akurat jego właściciel uważa, że fajnie było, bo spotkał kolegów i koleżanki. Jutro fajnie by było, gdyby się. 

00:17:05 

Ja przywitał, nie zawsze tak jest. My znamy nasze przyznanej granice. Widzimy, kiedy sytuacja ich je przerasta i musimy asertywnie również o ton o ten komfort dbać. 

00:17:16 

Pamiętajmy o o istnieniu takiego symbolu, jakim jest żółta wstążeczka żółta wstążeczka przewieszona do psiej obroży. Czy przepisze lek oznacza, że chcemy, by pies do psa nikt nie podchodził? 

00:17:28 

Niestety, nie każdy zna ten język symbolu i i ten ten symbol i ten ten znak związku z tym czasami warto. 

00:17:35 

Warto ludzi jednak o tym uświadamiać. 

00:17:39 

Jeszcze taki aspekt podróży z psem, na które czas, o który czasami mnie pytają nabywcy, że pytają mnie różne osoby, czyli choroba lokomocyjna zdarza się. 

00:17:49 

Zdarza się, że szczególnie szczenie albo młody pies ma chorobę lokomocyjną. Ja z powodzeniem poradziłam sobie z chorobą lokomocyjną mojego psa metodą, którą, którą zasugerował weterynarz i to jest metoda po prostu stopniowego odważni wiania, czyli podróże, które fundował am swojej swojemu psu. To były podróże krótkie i takie, żeby nie zdążyła jeszcze zdemontować. 

00:18:10 

Podróży było bardzo dużo, zanim wyjechaliśmy w tą długą podróż, gdzie było kilkaset kilometrów. Teraz ona z powodzeniem jeździ kilkaset kilometrów. 

00:18:17 

I nigdy już jej. 

00:18:18 

Się ponownie takie coś nie przytrafiło, jak na początku zdarzało jej się przy podróży 30 minutowej. Bardzo często w związku z tym fundowała mi podróże 7 10 15 minutowe tyle razy, aż wreszcie udało się to od wrażliwi ciu psów. Bardzo, bardzo, to często skute jest skuteczne i działa. 

00:18:39 

Fill i ostatnia rzecz na którą państwo uczulam to nowe przepisy, które mówią o mandatach za spuszczanie psa ze smyczy i tutaj jakby większe oczekiwania jest oczywiście w stosunku do osób, które mają psy, które mogą budzić niepokój, które mogą mieć zachowania jakieś agresywne w stosunku do innych psów. 

00:18:56 

Ludzi, ale co do zasady w ogóle nie powinniśmy w przestrzeni publicznej spuszczać psa ze smyczy. Jest to w tej chwili zabronione. 

00:19:04 

Te ograniczeń jest dużo. Wiadomo, że każdy z nas jako właściciel gdzieś korzystać z tych przestrzeni jak może, bo jeżeli ufasz swojemu psu i chcę mu sprawić trochę przyjemności. 

00:19:13 

Jednak też wrażliwa metoo państwa na szacunek do innych, do tego, by nie wystraszyć dziecka dorosłego, nie wystraszyć innego psa. 

00:19:21 

Właściciela jednego psa. Nawet jeżeli już jesteśmy w przestrzeni, która wydaje nam się, że jest dla wszystkich bezpieczna i komfortowa i nie boimy się tych konsekwencji mandatowych, to bo jednak cały czas uczulam również na ten na to dobre maniery we wzajemnych relacjach, a jednocześnie na te prawne przepisy, które tutaj obecnie obowiązują. Dziękuję bardzo. 

 

Pozostałe odcinki

Podobne materiały