Pełna treść dostępna jest wyłącznie dla subskrybentów

Masz już subskrypcję? Zaloguj się!

Zabawki dla psów - pluszaki, zabawki węchowe i intelektualne

Ewa Skarzyńska
Co tydzień o psach ODC. 2/15

Psie zabawki typu pluszaki oraz zabawki węchowe i intelektualne.

Transkrypcja video Zabawki dla psów - pluszaki, zabawki węchowe i intelektualne

00:00:15

Witajcie Jestem Ewa to jest kpina to jest Max ja zajmuję się je psinie akcesoriami dziś pokażę wam zabawki w szczególności pluszaki.

00:00:26

A także zabawki wam.

00:00:28

Jeżeli chodzi o pluszaki świetną zabawką na wyciszenie jest właśnie taka maskotka. Dlaczego pies ma silną potrzebę żucia, a nawet patroszenia ofiary i wbrew może naszym oczekiwaniom? Jest to naturalne zachowanie u psa, stojąc przed wyborem zabawki możemy zwrócić uwagę na 2 rzeczy.

00:00:51

Na to, czy chcemy, aby ta zabawka długo trwała i była z nami jakiś czas, czy na to, by sprawiała psu jak najwięcej frajdy pieski uwielbiają wszelkie takie wystające, odstające.

00:01:06

Te yy elementy czy nawet?

00:01:11

Se leczące.

00:01:13

Ale dodało rzeczą jest, że to pójdzie na pierwszy ogień zostanie po prostu wyrwane. Wyskubane są też właśnie zabawki maskotki o obłym kształcie, które na pewno dłużej z nami zostaną, bo po prostu pies nie ma zaco chwycić, żeby je wyrwać.

00:01:31

Proponuję też wszelkie metki od razu po zakupie zabawki wycinać są oczywiście zabawki z piszczałką, jak i bez z piszczałką. Polecam pieskową, które nie boją się pi sku.

00:01:43

I pieskom, które nie są nadpobudliwego, żeby ten pisk.

00:01:46

Po prostu ich nie niena.

00:01:48

Wkręcał odradzam kupowanie zabawek, spocik owymi częściami takimi jak na przykład oczy, ponieważ to może spowodować poważne problemy, kiedy pies na przykład nie daj Boże Połknie takie oko 2 najważniejsze zasady.

00:02:02

Pierwsza zabawkę, maskotkę dajemy psu tylko pod nadzorem i zostawiamy psa samego zabawką. Zasada 2 nigdy nie dopuszczamy do konsumpcji jakiejś części zabawki, jeżeli wiemy, że nasz pies jest typem, pochłaniacza je różne dziwne rzeczy.

00:02:18

Zbiera na przykład na spacerze kamienie. To u nie dajemy mu takich pluszaków, bo nie są one dla niego.

00:02:26

Teraz przechodzimy do zabaw węchowych i intelektualnych, czyli moich ulubionych zabawy węchowe. Są to zabawy, w których pies musi wykorzystać swój węch zmysł węchu, żeby zdobyć pożywienie zabawy intelektualne, czyli inaczej na przykład brałem rok.

00:02:42

Są to zabawy, gdzie poza nosem pies jeszcze musi użyć swojego intelektu. Ty na przykład mamy na tej zabawce Wam pokażę.

00:02:50

Tutaj nie tylko pies musi wyczuć nosem, gdzie jest smakołyk, ale tak, że już za pomocą na przykład noska lub łapki to przesuwać konkretne elementy, żeby smakołyk wydobyć.

00:03:05

To są zabawki intelektualne, zabawki węchowe, czyli typowe maty howe, najczęściej z polaru, gdzie między fałdy polaru ukrywamy pachnące aromatyczne.

00:03:20

Smakołyki i pies po prostu musi je wyszukać nosem. Po co w ogóle stosujemy zabawy węchowe?

00:03:29

Zabawy węchowe zaspokajają wiele psich potrzeb, przede wszystkim silną potrzebę psa zdobywania własnego pokarmu. Tak naprawdę pies woli upolować 100, być na swój sposób pożywienie niż mieć podane pod nos z Bali węchowe mają wiele zalet, przede wszystkim powodują rozwój umysłowy.

00:03:53

Mmm zmuszają psa do pracy do aktywności dają mu właśnie taką dawkę aktywności. Dlatego też zabawy węchowe są często polecane w zimowe długie wieczory, jesienne wieczory, kiedy długie spacery z psem są niemożliwe, wtedy taka sesja z matą duchową czy zabawką intelektualną zapewni psu sporą dawkę aktywności. Dla kogo zabawy węchowe tak naprawdę z każdym pieskiem.

00:04:22

Można wdrożyć zabawy węchowe, zwłaszcza jako urozmaicanie podawania pokarmu albo jako zapewnienie dawki ruchu.

00:04:31

W jesieni w zimie, kiedy E długie spacery są niemożliwe, ale także ze względu na swoje właściwości terapeutyczne zabawy węchowe często poleca się psom wycofanym z problemami pewności siebie, lęk liwym z 3 powodów przede wszystkim zabawach.

00:04:51

Pies w UE wykorzystuje swój nos swój węch i sama ta praca nosem i nóż korzystnie wpływa na układ nerwowy psa.

00:04:59

To 2 pies zdobywałam smakołyki, często właśnie z takich zabawek intelektualnych musisz się przełamać, żeby w jakiś sposób wykombinować jak daną dane smakołyk wyciągnąć.

00:05:12

Przełamuję swoje bariery po 3. Pojawia się poczucie sprawczości. Pies sam sobie upolował, zdobył jedzenie. To bardzo pozytywnie wpływa na psa i na jego pewność siebie.

00:05:25

Jak zaczynamy zabawę? Przede wszystkim trzeba dodać odpowiedni czas w ciągu dnia, wybrać odpowiednie Komendy. Na początek zabawy i na koniec zabawy tak, aby pies zawsze wiedział, jaką komendą zaczyna się zabawa, jaką komendą zabawa się kończy.

00:05:44

Proponuję na sam początek wybrać bardzo aromatyczne smakołyki, żeby zachęcić i zmotywować pieska do pracy, do wyszukiwania, ponieważ zabawkach wojskowych i intelektualnych bazujemy przede wszystkim właśnie na.

00:05:58

Pamiętajmy także, aby w czasie zabawy zawsze w pobliżu była woda, ponieważ pies węszący, szukając bardzo się męczy, potrzebuję wtedy się napić zabawy Węchowe, jak praktycznie wszystkie zabawy zawsze stosujemy pod nadzorem, to ma być wasza wspólna zabawa, wspólny czas, wspólna aktywność ma pogłębić wasze więzi, a nie zostawiamy na przykład matę psu.

00:06:28

A my idziemy sobie do pracy?

00:06:32

Wielu właścicieli popełnia ten sam błąd, wrzucając yy psy na głęboką wodę i chowałam smakołyki już najgłębiej jak się da.

00:06:41

Otóż jest to nieprawidłowe podejście, wyłączamy zabawek stopniowo najpierw i to się tyczy każdej zabawki. Najpierw dajemy psu po prostu nową zabawkę do powąchania i na tą zabawkę już zna. Następnie wrzucamy smakołyki luźno na zabawkę i jeszcze nikt jej nie chowamy.

00:07:02

Nie zachęcamy psa do konsumpcji, ok?

00:07:06

Niech pies sobie ze spokojem, wszystkie smakołyki wyje i też chwalimy psa za każdy zjedzone smakołyk. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza u psów lękliwy, wycofanych, które są niepewne.

00:07:20

Cały czas musimy psa uświadamiać w tym, że robi dobrze, że jesteśmy zadowolenie i że właśnie o to chodzi, żeby te smakołyki znikały dobry pies.

00:07:33

Kolejnym etapem jest układanie smakołyku w połowie tak, żeby w połowie było je widać w połowie, żeby były czekaj, czekaj, żeby w połowie.

00:07:46

Były schowane.

00:08:00

Ok, zachęcamy psa do konsumpcji. Chodzi o to, żeby w ułatwić stopniowo, nauczyć go wydobywania smakołyków. Każdy z tych etapów powtarzamy wielokrotnie, aż do momentu, kiedy pies zupełnie swobodnie i bez problemu będzie wyciągał smakołyki z róży.

00:08:21

Tych miejsc to zasada dotyczy oczywiście innych, również innych zabawek, które są trudniejsze. Gdzie naprawdę trzeba już trochę się natrudzić, żeby smakołyk wydobyć kolejny etap.

00:08:36

To już taki, gdzie chowamy smakołyki całkowicie, żeby ich nie było widać, to zachęcamy psiaka do ich odnalezienia. Jeżeli dana zabawka ma kilka części, kilka etapów.

00:08:51

Jak na przykład tu tak każdą każdą z tych części wyłączamy oddzielnie.

00:09:01

Jakie zasady w trakcie zabawy nie istnieje pojęcie dobrze albo źle. Pies sam wybiera metodę, w której chce pracować. Czy to będzie łapka?

00:09:12

Czy to będzie pyszczek jest?

00:09:14

To jego wybór i żaden wybór nie jest zły, jedynie musimy być wyczuleni na objawy frustracji. Frustracja, czyli na przykład bardzo nerwowe, co tanie zabawki albo próba rozerwania zab.

00:09:31

Wtedy zabawy należy przerwać i najczęściej świadczy to o tym, że ten trening przeprowadziliśmy niewystarczająco dobrze należy cofnąć się o krok do tego etapu wcześniejszego i Jeszcze raz przećwiczyć go cierpliwością.

00:09:49

Podczas takiej zabawy absolutnie nie podnosimy na psa głosu nie krzyczymy, to ma być nasza wspólna aktywność ma przynosić radość, no przede wszystkim wzmacniać wasze więzi.

00:10:02

EE też uczulam, żeby nie rozwiązywać zagadek umysłowych za psa. Oczywiście czasami czy damy pomoc, ale raczej dajmy się psu wykazać.

00:10:16

Oczywiście jak wszystkie zabawki, zabawki węchowe również podajemy yy pod nadzorem. Nie zostawiamy psa samego zabawką, a my idziemy do pracy. Absolutnie jest to niewskazane z psiakiem razem taką posesję węchową czy intelektualną przyprowadź.

00:10:33

Zamy po zakończonej sesji hasło koniec. Pies wie, że zabawa się skończyła chowane zabawkę. Zabawka nie powinna być dostępna cały czas dla psa i jeżeli piesek jest uspokojony po takiej sesji, prawdopodobnie powinien być. Wtedy może spokojnie się położyć, odpocząć. Jeżeli nie możemy również zafundować krótki spacer.

00:10:59

Zabawki węchowe możemy także zrobić sami. Do tego potrzebujemy kawałek materiału, najlepiej polar i 2 gumki recepturki zwijamy polar w harmonijkę.

00:11:16

I następnie końcówki Zawiązujemy Gumką Recepturką.

00:11:22

Jednej i z 2 strony powstają wtedy kieszonki. Oczywiście im dłuższy polar im dłuższy kawałek materiału, tym więcej będziemy tutaj mieli skrytek w te skrytki. Oczywiście umieszczamy smakołyki i na.

00:11:41

Pina za demonstrujesz?

00:11:47

Jest to fajna opcja na przykład zabawki machowie w podróży.

00:11:54

2 bardzo łatwa do wykonania w domu zabawa węchowa Yy Rolka po folii spożywczej szmat eczka z jednej strony zatykamy otwór.

00:12:06

Do środka wsypujemy Smakołyki.

00:12:12

Pod względem trudności można tutaj zamknąć lub nie zamykać tego otworu. Maksiu jest pieskiem zaawansowanym, także mu zamknę i taki rulonik zamknięty podejmę pieskowi proszę, zachęcamy do zabawy.

00:12:27

Pies musi wyciągnąć najpierw odetkać tą rurę, wyciągnąć matkę z otworu, a następnie rolujące, popychając wnioskiem, spowodować wypadanie smakołyków.

00:12:55

Dzisiaj przedstawiłam 2 kolejne grupy zabawek, Maskotki jako zabawki wyciszające i zabawki węchowy jako rozwojowe. Pomimo tego, że zabawki węchową intelektualne są stosunkowo nowe na rynku to cieszą się wzrastającą popularnością.

00:13:12

Przede wszystkim z tego względu, że mają bardzo pozytywny wpływ na psią psychikę, wzmacniają nasze wzajemne więzi. Mam nadzieję, że zachęciłam was do wspólnej. Jest satysfakcjonujące i mądrej zabawy z psami.

 

Pozostałe odcinki

Podobne materiały