Pełna treść dostępna jest wyłącznie dla subskrybentów

Masz już subskrypcję? Zaloguj się!

Nauka przywoływania

Magdalena Żelazowska
Trening i szkolenie ODC. 13/25

W filmie w sposób praktyczny został przedstawiony trening psa skupiający się na nauce przywoływania.

Przywołanie ps...

Transkrypcja video Nauka przywoływania

00:00:18

Porozmawiamy sobie teraz na temat przywołaniem. Przywołanie jest najważniejszą ll rzeczą umiejętnością. Zadaniem, jakim powinniśmy nauczyć swojego psa w trakcie naszego wspólnego kilku nastoletniego życia.

00:00:32

Pa ll bezwzględnie powinniśmy się zająć tym od pierwszych chwil, kiedy N małe stwór tudzież dorosły pies na przykład schroniskowy ll pojawia się w naszym domu.

00:00:47

Na to nigdy nie jest za późno, wręcz przeciwnie, jest to umiejętność, która ll bez względu na sytuację ll powinna być przez nas przepracowana. Jeżeli mamy psa, który odwołuje się.

00:01:03

Od Il zwierzynę od innych piesków biegających w parku od ludzi, którzy przychodzą.

00:01:09

Ll od, samochodów, rowerów i innych rzeczy, które mogą.

00:01:16

Bardzo mocno go zainteresować. Ll tak naprawdę mamy psa, który żyje z nami trochę bardziej swobodnie, swobodnie. Mam na myśli sytuację, w których typowe spacerowe, w których nie jesteśmy zobowiązani takiego psa fill w 100 procentach trzymać cały czas na smyczy, jeżeli mamy taką.

00:01:40

Wość spuszczamy i zawsze te nasze przywołanie.

00:01:43

Jest formą kontroli. O tym należy pamiętać kontroli NW sensie takim bardziej naszym psychicznym, ponieważ biegający luźno piesek, nawet który sobie gdzieś w krzaczki w lasek fill. Jeżeli wiemy, że po przywołaniu przyjdzie do nas ma więcej swobody i to jest jakby bardzo obopólna jest dla nas fantastyczną sprawą, ponieważ jakby mamy świadomość i mamy to poczucie, że bez względu na okoliczności po przywołaniu pies do nas przyjdzie.

00:02:13

Po 2 jest zyskuje tak jak wspomniałam to przed chwilą więcej swobodę może biegać sobie frywolnie luźno w parku.

00:02:23

EE w lesie na łące Fill. Pamiętajmy o tym, że fill, bez względu na to, jak fantastyczna jest przywołanie, są miejsca, w których pies powinien być na smyczy ze względów bezpieczeństwa, na przykład przy ruchliwej drodze. Apropo kwestii bezpieczeństwa ll przywołanie jest taką umiejętnością i.

00:02:48

Takim zadaniem, które niejednokrotnie ratuje psu życie, więc należy o tym bardzo mocno pamiętać w sytuacjach, w których.

00:02:59

Z różnych powodów nie chcemy zaprzątać sobie tym głowę i uważamy, że bez względu na okoliczności pies zawsze do nas przyjdzie albo żyjemy z dla swiętego spokoju z tym psem chodząc na spacery tylko i wyłącznie na smyczach ty na lidze.

00:03:17

Jak nauczyć psa przy woł?

00:03:20

Przede wszystkim od ustalenia, jaką komendą i jakim poleceniem będzie to nasze przywołanie. Lel zazwyczaj bardzo często stosowane jest klasyczne imię psa.

00:03:32

U nas właśnie to takie jest, to jest balbina i na codzień wykorzystujemy sobie do przywołania jej skrócone imię pod tytułem Biś może być to Komenda do mnie wróć lub całkowicie inna Komenda, która zostaje przez właścicieli.

00:03:47

I ll ustalona ważne, żeby po ustaleniu każdy domownik, który opiekuje się z psem i wychodzi z naszym pupilem na L fill spacer trzymał się tej jednej komendy i bardzo mocno ją wzmacniał. Zaczniemy sobie teraz od takiego bardzo luźnego treningu przywołania l naszego.

00:04:08

Pieska chodzi o to, że nie wymagamy od niego przy pierwszych sesjach i pierwszych podejściach podejścia bezpośrednio i takiej reakcji na przywołanie, czyli takiej, co chcemy finalnie.

00:04:20

W efekcie po wielu l etapach pracy na tym etapie smaczki w ręku. Pies, który jest bardzo blisko nas balbina jest już blisko nas, więc.

00:04:33

I już reaguje na na pracę w przypadku psa, które początku je. Pies jest bardzo blisko. Nie odchodzimy na dużą odległość.

00:04:44

Ll zróbmy to też w takiej sytuacji, kiedy pies nie jest zbytnio rozproszone. Inną sytuacją przebiegającą wiewiórką czy innym, przebiegającym psem, ponieważ będzie to za trudno.

00:04:54

Warunki powinny być dość spokojne. Pies powinien być opanowane, nie ma znaczenia, czy będzie siedział. Leżał jadł trawkę. Chodzi o to, żeby było w miarę możliwości l spokój i taki luźny trening.

00:05:10

Zaczynamy w ten sposób po wcześniejszym ustaleniu, jak będziemy wołać psa, zaczynamy stosować ll tą nazwę. Mówimy biś i jeżeli mamy psa, który koncentruje się na nas.

00:05:25

Od razu go chwalimy i nagradzamy ja teraz.

00:05:29

Mmm, zrobię taką sytuację. Ll pieska, który jest nieopodal, żeby mieć taką jasność sytuacji. Jak to ma wyglądać? Nagradzamy samą reakcję. Biś super, bardzo ładnie, bardzo ładnie, super tak jest.

00:05:50

Super bardzo ładnie tak jest, czyli jakby samo odwrócenie głowy w naszą stronę mówimy super świetnie dobry pies. Jeżeli używamy klikera, to zaznaczamy to klik rm i nagradzamy. Nie oczekujemy na samym początku przy się początkującym, żeby również do nas podszedł weź.

00:06:12

Byś tak jest, brałam WU Super, ale czasy dziewczyna, więc to jest etap, który oczywiście potrzebujemy przepracować bardzo, bardzo, bardzo dużą ilość razy.

00:06:24

Kolejnym etapem ll będzie właśnie ten moment, w którym oprócz reakcji na ll komendę na imię wymagamy też od psa, żeby zrobił kilka kroków w naszą stronę.

00:06:38

Może to być jeden. Chodzi o to, żeby skierował się w naszą stronę i zaczął w naszym kierunku podążać.

00:06:47

Tak jest moment, w którym pies reaguje. Odczekujemy, jeżeli tylko zrobi krok w naszą stronę. Super świetnie nagradzamy u nas.

00:07:02

Tak jest brało, ale.

00:07:03

Człowiek bardzo ważną rzeczą jest też to.

00:07:07

Żebyśmy ostrzegali się odwołania psa metodą na parówkę czy na zabawkę w tych momentach, w których Il to są l momenty początkujące, nie trzymajmy w rękach ostentacyjnie rzeczy, której do której pies przybiegnie, bo tak naprawdę chcemy, żeby ten pies przybiegł do nas i u nas został nagrodzone nagrodą, którą mamy w ręku w saszetce w kieszeni.

00:07:31

EE albo zabawką, jeżeli mamy psa, który bardzo lubi się bawić i dla niego jest to l świetną formą nagrodę, nie bójmy się tego wykorzystywać, natomiast nie pokazujemy psu, że mamy coś w ręku i nie wołamy, ponieważ jakby na samym początku nauczania trochę robimy sobie kuku.

00:07:48

Pies przybiega do tej rzeczy, którą mamy w ręku, a nie jak by do nas samych. Ja pomijam sytuację, w których chcemy uratować temu psy użycie ll, kiedy biegnie w kierunku ruchliwej ulice.

00:08:02

I wtedy robimy Wszystko, żeby skupić tego psa nas.

00:08:05

Obie fill, więc to są jakby całkiem inne sytuacje. Mówimy to.

00:08:09

O takiej czystej.

00:08:10

Spokojnej sytuacji treningowej, taką jaką mamy teraz, powtarzamy sobie to.

00:08:20

Biś super moment, w którym pies się odwraca, patrzy w naszą stronę i zaczyna iść. Pamiętajmy o tym, żeby mu bardzo mocno D.

00:08:28

Pingować, czyli mówić super świetnie wow dobry pies momencie, kiedy znajduje się przy nagradzamy, ja wyrzucam tutaj smaczki psu nie dlatego, że to jest element treningu tylko po to, żeby balbina, która z reguły jest psem wrodzonym i zajmuje miejsce przy przewodniku, odeszła ode mnie tak, żebyśmy mogli pokazać, jak to wygląda weź.

00:08:50

Biś super, Al jesteś cacy bardzo ładnie, Brawo super, ale świadczenia tak jest i to jest etap, który tak naprawdę od tego momentu powinniśmy rozwijać na wszelkie możliwe sposoby.

00:09:08

Ll co mam na myśli, budujemy przede wszystkim odległość, więc jeżeli pies a reaguje na przywołanie z odległości MAT.

00:09:16

Tra PL 3 M 5 M pamiętajmy o tym, żeby powoli zacząć wprowadzać większe odległości, różne miejsca i różne sytuacje, różne bodźce, które wokół się znajdują, coś, co jest trudniejsze.

00:09:31

Ll, musimy to Wszystko w swoim życiu przepracować i pamiętajmy o tym do mamy psa, który fantastycznie reaguje na przywołaniu we własnym podwórku, w miejscach, które mu są bardzo dobrze znane. Ll, czasami nawet troszkę nudne. Nie oznacza to, że.

00:09:46

Sytuacjia spaceru leśnego uciekającej zwierzynę. To przywołanie będzie równie skutecznie podsumowują.

00:09:56

Ćwiczymy przywołanie tak naprawdę przez całe życie podtrzymujemy je w dobrej formie i w dobrej kondycji, ale na samym początku nie bójmy się L tych chwil, w których musimy skupić psa na takich bardzo prostych rzeczach na bardzo małych odległościach fill. Najważniejsze jest to, żebyśmy ostrzegali się takich sytuacji, w których od samego początku będziemy wymagać od psa.

00:10:25

Dużych odległości i odwoływaniu trudnych sytuacji.

00:10:29

Efekt końcowy nauki, przywołania i wykorzystanie w życiu codziennym.

00:10:35

Zostań w AK.

00:10:48

Są pary belska.

00:10:51

Jest brawo tak jest, super łam brawo, tak jest, ale może to kino? Było to super ła wygrała hiper.

 

Pozostałe odcinki

Podobne materiały