Pełna treść dostępna jest wyłącznie dla subskrybentów

Masz już subskrypcję? Zaloguj się!

Akcesoria kuwetowe

Blanka Majewska
Kocia kuweta ODC. 7/8

W tej części cyklu autorka omówiła standardowe i te mniej znane gadżety ułatwiające utrzymanie higieny kociej sfery kuwetowej.

Transkrypcja video Akcesoria kuwetowe 

00:00:17 

Do tej pory mówiliśmy o kocich potrzebach związanych, że strefą kultową teraz przejdziemy do gadżetów, które z założenia mają pomagać opiekunowi. Codziennie pielęgnować, sprzątać. 

00:00:33 

EE kocią kuwete powiemy sobie zarówno o takich gadżetach, które nie mają wpływu na koci. Dobrostan są przydatne i poręczne dla opiekuna, jednak również o takich, na które warto uważać, ponieważ mogą mieć negatywny wpływ na komfort zwierzęcia, a czasami również na jego bezpieczeństwo i zaczniemy sobie od takiego dosyć poręcznego, przydatnego. 

00:00:59 

Ale i ogólnie dostępnego gadżetu, a mianowicie szufelki i zmiotki na długiej rączce jest to są to takie akcesoria, które są łatwo dostępne, pomagają osobom starszym oraz niepełnosprawnym. 

00:01:19 

Dbać o kocią. 

00:01:21 

Kuwetę mówiąc o gadżetach, które są przydatne dla opp. 

00:01:25 

Bolo związanych ze strefą okołobudżetową. Nie sposób zapomnieć o matach, które kładziemy pod kuweta, do czego służą i pomagają w tym, żeby jak największa ilość żwirku została w okolicy strefy okołobudżetowej tak, żeby opieką. 

00:01:47 

Miał jak najmniej. 

00:01:48 

Sprzątania w ciągu ostatnich miesięcy zauważyłam, że największą popularnością cieszą się takie maty. 

00:01:57 

Dwuwarstwowe gdzie na? 

00:02:00 

Rage Wilków. 

00:02:01 

Jest zbierany w tej warstwie dolnej i faktycznie z moich obserwacji wynika, że fill mają one bardzo dużą skuteczność fill. 

00:02:14 

Jeśli mówimy o takich wycieraczkach czy mapach, warto wspomnieć też o preferencjach kota. Dbajmy o to, żeby materiał z jakiego taka mata jest wykonana był miękki l tak, żeby. 

00:02:30 

Dla łapek kocich nie było jakiegoś dodatkowego dyskomfortu. 

00:02:35 

Bo możemy wtedy nabawić się takiej sytuacji, że zwierzę unika korzystania z kuwety. Co jeśli nie mamy takiego lękowego kota, dla którego każda nowość wiąże się ze stresem? Jeśli chcemy wprowadzić taką matę, zróbmy to stopniowo w pierwszym kroku. To co robimy, to jest. 

00:03:00 

Sn ułożenie maty pod Kuwetą, następnie stopniowo w zależności od reakcji kociaka. To co możemy robić to jest stopniowe wysuwanie jej tak żeby zwierzę mogło przyzwyczaić się do takiego nowego elementu w kociej rzeczywistości. 

00:03:24 

Czyszcząc ***** te opiekuni każdorazowo korzysta z łopatki jako łopatkę wybrać, żeby była ona dla nas poręczna i wygodna jest to. 

00:03:34 

Taki gadżet z. 

00:03:35 

Którego korzystamy codziennie, warto jest zaopatrzyć się w taką stabilną łopatkę, która stoi tuż przy kuwecie albo. 

00:03:46 

Wpadkę, którą możemy umieścić w specjalnym pojemniku do tego przeznaczonym niektóre kule te zawierają również specjalne miejsce. Podajnik na łopatkę niestety nie znalazłam takiego rozwiązania w Polsce ale funkcjonują również łopatki z rączkom teleskopową, które ułatwiają osobom starszym oraz osobom niepełnosprawnym obsługę koci kuwete. 

00:04:18 

Wybrałam również 2 takie gadżety, które są sprzedawane i reklamowane jako produkty, które powinny znaleźć się w każdym kocim domu. 

00:04:29 

Jednak mam co do nich spory wątpliwości. Pierwsze z nich to nakładka na toaletę. Założenie jest takie, że po pewnym okresie nauki zwierzę korzysta podobnie tak jak lucy. Domownicy Ice toalety i nie ma takiej konieczności. 

00:04:50 

Żeby sprzątać codziennie kuwa? 

00:04:54 

Widzę tutaj takie 2 zagrożenia. Pierwsze, że zwierzę zwyczajnie może się pewnego dnia utopić, wpaść do toalety i nie będzie samodzielnie mogło wyskoczyć a 2. Zagrożenie związane jest się zaburzeniem sekwencji wydalania w naturze zupełnie normalnym elementem takim podstawowym jest to, że zwierzę ma możliwość zakopania fill swoich odchodów. 

00:05:24 

I z przypadku takich nakładek na toaletę nie ma takiej możliwości. 

00:05:30 

Drogi produkt o jakim sobie powiązane są to worki wkładane do ll kuwety na te worki wsypuje się żwirek. Jaki jest założenie? Producenci mówią o tym, że opiekun. 

00:05:50 

Musi wykonywać takiej dodatkowej pracy w postaci mycia kuwety. Łatwiej jest mu zatem o jej higienę i o pielęgnację. Jak się miałam okazję kilkukrotnie przekona. 

00:06:04 

Dodać obecność takiego wzorka w kotach potrafi budzić frustrację. Sam szelest nie pozwala skupić się na czynności wydalania i wiele kotów. Zwyczajnie takie worki szarpie i nie chce korzystać właśnie z takich gadżetów. 

 

Pozostałe odcinki

Podobne materiały