Rozmowa z kotem

tech. wet. Małgorzata Biegańska-Hendryk

Recenzja, opis i fragment do pobrania książki, która jest przewodnikiem po skomplikowanym kocim świecie- "Rozmowa z kotem" autorstwa kociej behawiorystki Małgorzaty Biegańskiej-Hendryk

Recenzja książki „Rozmowa z kotem”

„Rozmowa z kotem” to kompleksowy praktyczny przewodnik po skomplikowanym kocim świecie, przez który krok po kroku przeprowadza nas uznana behawiorystka, technik weterynarii i zoodietetyk Pani Małgorzata Biegańska-Hendryk.

W dziesięciu rozdziałach zostały poruszone najważniejsze aspekty opieki nad kotem – od roli opiekuna w kocim życiu, przez kocie podstawowe potrzeby i wymagania, żywienie aż po niełatwą sztukę komunikacji i jeszcze trudniejsze kocie traumy i choroby. Nawet najbardziej skomplikowane treści zostały przez autorkę przestępnie wytłumaczone i potwierdzone badaniami naukowymi, a najważniejsze z nich wypunktowane i podkreślone.

Książka napisana jest w humorystyczny sposób – każdy rozdział rozpoczyna się od krótkiego dialogu z kotem, który zaskakuje i rozśmiesza zarazem swoją wnikliwością i pozwala czytelnikowi spojrzeć na dane zagadnienie z perspektywy kota. Dodatkowo piękne zdjęcia i ilustracje sprawiają, że książkę czyta się z wielką przyjemnością i wielokrotnie do niej wraca.

„Życie z kotem to sztuka kompromisu . Podstawowy problem polega na tym, że kot nie bierze pod uwagę, że to on ma ustąpić w jakiejś kwestii. Koty to zwykle zwierzęta zdecydowane co do swoich „poglądów” o dość mocnych charakterach i sprecyzowanych upodobaniach […] Kot w pierwszej kolejności zajmuje się tym, aby być kotem. Cała reszta świata powinna to uszanować. Czyż to nie oczywiste?”

Informacje o książce i autorce

Kompleksowy poradnik, który zabiera czytelnika w podróż po kocim świecie. W dziesięciu rozdziałach autorka prowadzi czytelnika przez rozmaite zagadnienia: od organizacji kociej przestrzeni, przez komunikację, żywienie aż po kwestie zdrowotne i opiekę nad kotem starszym. Wszystko to poparte solidną dawką naukowych badań oraz doświadczeniem zawodowym kociej behawiorystki. Ta książka to kompendium praktycznej wiedzy o tym, jak właściwie dbać o kota, spełniając jego gatunkowe potrzeby.

Małgorzata Biegańska-Hendryk – technik weterynarii, zoodietetyk kotów, dyplomowana behawiorystka zwierząt towarzyszących. Od 2012 r. buduje markę Kocibehawioryzm.pl, pomagając opiekunom w lepszym zrozumieniu swoich kocich towarzyszy. Prowadzi konsultacje, szkolenia i webinary, publikuje artykuły w prasie specjalistycznej, jest też autorką edukacyjnego bloga dla miłośników kotów, a także dwóch książek i gry edukacyjnej dla dzieci. Od października 2019 r. wykłada w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie w ramach autorskiego kierunku: behawiorystyka zwierząt towarzyszących – koty. Jest opiekunką czterech kocich indywiduów: Stefana, Buni, Kiwi i Opka.

https://www.gwfoksal.pl/rozmowa-z-kotem-malgorzata-bieganska-hendryk-sku58fbba431015e4110255.html

Podobne materiały