Pełna treść dostępna jest wyłącznie dla subskrybentów

Masz już subskrypcję? Zaloguj się!

Siatka na balkon dla kota - jaką wybrać?

Marzena Zbierska

Porównanie różnych rodzajów siatek na balkon zapewniających bezpieczeństwo Twojemu kotu.

Siatka na balkon dla kota – jaką wybrać?

Ciekawski i wszędobylski kot ma w swoje naturze poznawanie terytorium, choćby to była balustrada balkonu lub okienny parapet. Upadek z wysokości nie zawsze kończy się szczęśliwie, zatem lepiej uniknąć takich przykrych zdarzeń. Pomocna będzie siatka ochronna, którą można mocować na balkonie lub w oknie, aby zapewnić pupilowi bezpieczeństwo w każdej sytuacji. Jak wybrać odpowiednią?

Instynkt łowiecki u kota jest często silniejszy niż można się spodziewać – nawet syty i dobrze odżywiany kot będzie łasy na polowanie, jeśli tylko w jego zasięgu znajdzie się potencjalna ofiara. A jeśli pojawi się za oknem lub na balustradzie balkonu, to zawsze oznacza to ryzyko upadku. Nawet w przypadku mieszkania zlokalizowanego na pierwszym piętrze warto zabezpieczyć balkon specjalną siatką, która ograniczy kocie zapędy łowieckie i zapewni mu bezpieczeństwo.

Polietylenowa czy metalowa – która lepsza?

W przypadku siatek na balkon dla kota w grę wchodzą dwa rozwiązania – siatka polietylenowa lub metalowa. Ta ostatnia ma jednak zasadniczą wadę, a mianowicie jest dużo cięższa niż polietylenowa, co decyduje o wadze całej konstrukcji, a w dodatku może nie być dostatecznie odporna na warunki...

Pozostałe 80% treści dostępne jest tylko dla subskrybentów.

Subskrybuj

Podobne materiały