Pełna treść dostępna jest wyłącznie dla subskrybentów

Masz już subskrypcję? Zaloguj się!

Przeprowadzka z kotem

Mgr inż. Katarzyna Olejnik

W filmie odpowiadamy na pytania jak przygotować się i prawidłowo przeprowadzić proces przeprowadzki do nowego mieszkania/domu mając pod opieką kota, tak by zapewnić mu dobrostan.

Transkrypcja - Przeprowadzka z kotem 

 

00:00:17 

Dzień dobry państwu nazywam się Katarzyna Olejnik, a w dzisiejszym materiale chciałabym poruszyć kwestię przeprowadzki z kotem, czyli jak to zrobić, żeby nasz kot. 

00:00:27 

Nie mam zaburzonego spokoju kawę dosyć trudne dostosowują się do nowych sytuacji. W przeciwieństwie do psów, które zazwyczaj są podekscytowane spacerem w nieznane miejsca, a przeprowadzkę do takich niewątpliwie się zaliczam i zapewnienie go do komfortu w tym trudnym zarówno dla niego, jak i podejrzewam, dla nas czasie jest bardzo ważną sprawą, jeśli chcemy uniknąć nieprzyjemnych sytuacji nieprzyjemnych konsekwencji wystąpienia u kota stresu, przede wszystkim. 

00:00:58 

Ważne jest takie zorganizowanie sobie czasu. 

00:01:00 

Żeby zarówno w trakcie, jak i po samej przeprowadzce mieć czas na zachowanie pewnej kocie i rutyny, którą już nie wypracowaliśmy, czyli na przykład karmienie oborach, do których zwierzę jest przyzwyczajone spędzeniu chociaż części dnia po ustalonych dla kota schematach, czyli Głaskanie wtedy, kiedy kot jest przyzwyczajony, mój kot ma na przykład specjalne godziny, kiedy kiedy po prostu jest przyzwyczajona do tego, że spędzam z nim czas i w ramach takiej przeprowadzki, czyli pakowania naszych rzeczy, bądź też robienia całego zamieszania związanego z całym przedsięwzięciem. 

00:01:32 

Ważne jest to, żeby wyłuskać dla tego kota czas wtedy, kiedy zwierzę tego czasu potrzebuje. 

00:01:37 

Natomiast samo pakowanie i sprzątanie warto zacząć odpowiednio wcześniej i stopniowo nie Wszystko naraz coda zarówno państwu, jak i państwa KOD u, czy też może go tam więcej czasu na przystosowanie się do nowej sytuacji i nowych warunków życia, ponieważ umówmy się Karty, one są dla kotów w wyjątkowo ekscytują. 

00:02:01 

Przedmiotem w domu natomiast mogą też nieść za sobą. 

00:02:06 

Pewne zmiany w otoczeniu, do których kot może nie być zbytnio pozytywnie nastawione. Samo przygotowanie mieszkania. 

00:02:14 

Zlecił przygotowanie nowego mieszkania. Warto już zacząć przed przeprowadzką od rozplanowania. Coi jak, czyli coigdzie będzie stać, czego potrzebujemy, czego może niekoniecznie, co to są to zwierzęta terytorialne, które właśnie związane są z ostoją o. 

00:02:29 

Otoczeniem i dobrym pomysłem będzie na przykład zabranie ze sobą przynajmniej na start takich przedmiotów, które towarzyszyły kotów w mieszkaniu przez nieco dłuższy czas i takich, które dobrze chłoną zapachy, czyli na przykład dywany koce poduszki poszewki, czyli generalnie takie tekstylia, które dobrze chłoną zapach. 

00:02:48 

Yy używany Wszystko to drapak, nawet jeśli nie wymaga nawet jeśli wymaga wymiany lub po prostu nie pasują do wystroju wnętrza naszych nowych 4 ścianach również warto zabrać ze sobą i to znacznie ułatwi kotą aklimatyzację w nowym miejscu i zapewni mu nieco więcej spokoju i bycia nowej przestrzeni. 

00:03:08 

Ll dodatkowo należy absolutnie bezwzględnie i bezkompromisowo zabezpieczyć zarówno okna i balkon. Oczywiście, jeśli taki balkon i przynależy do mieszkania kot wychodzący, to nie jest kot bezpiecznej, jest to fakt i bezdyskusyjna informacja. Natomiast nie tylko jest niebezpieczny ze względu na samego siebie, jak i dla innych występujących gatunku. 

00:03:32 

Jeśli nie mamy możliwości montażu w sposób inwazyjny, bo przykładowo wynajmujemy mieszkanie, do którego się przeprowadzamy, i właściciel nie życzy sobie wiercenia w ścianach lub tego typu sytuacji, istnieje szereg rozwiązań, które nie wymaga stałych mocowań i można zamontować je tymczasowo bez szkody dla obecnych obecnego stanu rzeczy i na przykład w moim wynajmowanym znaczy wynajmowanym przeze mnie mieszkaniu. 

00:03:57 

Mmm, mieliśmy założone bardzo fajne zabezpieczenie okiem, które helmond mocował się na takich blaszkach w ramy okienne. Absolutnie nic nie zostało uszkodzone. 

00:04:08 

Uszczelki również były w całości bez żadnego problemu. Dało się to fill zabezpieczenia zdemontować przed przeprowadzką, a sam właściciel nie miał nic przeciwko temu, ponieważ tak jak wspomniałam, jest to zabezpieczenie bezinwazyjna. 

00:04:21 

EE w przypadku przeprowadzki do domu, a nie do mieszkania. 

00:04:24 

Warto rozważyć postawienie woliery. Oczywiście znowu, jeżeli tylko mamy taką możliwość, istnieje wiele firm zajmujących się ubezpieczeniami, ale można również spróbować własnych sił w tym temacie. 

00:04:35 

I tutaj polecam poszperać w Internecie, a propos tego jak ludzie radzą sobie na przykład właśnie z Wolier ami. 

00:04:42 

Dla kotów jest. 

00:04:43 

Są super naprawdę projekty kompletnych majsterkowiczów amatorów. 

00:04:48 

W związku z czym jest to wykonalne i jest to udokumentowane, że można coś takiego wykonać. No i zachęcam oczywiście do eksplorowania tematu, ponieważ naprawdę pomysły są super, a fajnie jeżeli też możemy korzystać z ogrodu wraz z naszym kotem. Oczywiście jeśli taki ogród przynależy do przestrzeni, do której zamierzamy się przeprowadzić. 

00:05:09 

Przy samej przeprowadzce, kiedy już dochodzi do tak zwanego dnia przeprowadzkowe go Zero, warto zabrać kota i już na sam koniec owego dalej przestrzeni, którą kot w spokoju będzie mógł eksplorować bez naszego przesuwania przenoszenia pudeł to też otwierania drzwi, bo wtedy niestety nie mamy kontroli nad tym, czy nasze zwierzę przypadkiem nie ucieka nam z mieszkania między nogami i eksplorować również klatki schodowej. 

00:05:33 

Jeżeli nie planujemy prace remontowe, rozsądniej zdecydowanie będzie przeprowadzić je zarówno dla naszego spokoju. Znowu jak i naszego kota przed przeniesieniem naszego konta, dlatego, że to w trakcie on oszczędzi mu też dodatkowych wrażeń związanych z kolejnym tymczasowym przenoszeniem go z miejsca w miejsce, bądź też zamykaniem jakiś pokojach to są sytuacje, w których koty nie zbyt dobrze sobie radzą. 

00:05:58 

Sam termin przeprowadzki dobrze skoordynować fill naszym urlopem lub po prostu z naszym wolnym czasem jest to na przykład Weekend i dzięki naszej obecności kot na pewno będzie czuł się bezpieczniej w nowym otoczeniu mamy więcej czasu, żeby to obserwować jak nasze zwierzę się odnajduje i również sami zaklimatyzować i w takiej sytuacji kład znacznie lepiej radzi sobie w nowym miejscu, ponieważ znika mu ten czynnik stresowy w wypadku naszej nieobecności i nie zostawiamy, bo wtedy całkowicie samemu sobie. 

00:06:29 

W nowym miejscu. 

00:06:31 

Niektórym kotom trudniej niż innym będzie przyzwyczaić się do nowego miejsca i tutaj kluczowe zachowanie jest spokoju przez nas samych. 

00:06:40 

Jeżeli sami wyraźnie się stresujemy się daną sytuacją, to z pewnością nasz kot również będzie bardziej podminowany. Dobrze jest zapewnić kotu na początku ciszę i spokój podczas eksploracji oraz przede wszystkim dać mu czas na spokojne przyzwyczajanie się może dojść do sytuacji, w której w nowym mieszkaniu, chociaż nie wiem, jak super przygotowanym pod kątem naszego kota i zabieramy tam Wszystko. 

00:07:01 

No to się tylko daj każde możliwe łóżko drapak poduszkę i. 

00:07:04 

Co może się zdarzyć, że nasz. 

00:07:07 

Przez pierwsze nie wiem, jeden dzień, parę godzin, 2 dni, może nawet tydzień będzie chował się na przykład pod kanapą. 

00:07:14 

Próbował znaleźć sobie schronienie w jakimś zamkniętym pomieszczeniu, mniej przez nas używanym wchodził na szafę dlatego, że niestety koty, tak jak wspomniałam na początku nie są zwierzętami, które dobrze znoszą zmiany należy dać im odpowiednio dużo czasu na przystosowanie się. No i przede wszystkim poczucie się bezpiecznie w nowym miejscu, do którego wcześniej nie były przyzwyczajone. 

00:07:35 

Sam stres przed przeprowadzkowy opiekunów kotów, czyli nas. 

00:07:40 

I chodzi tutaj o opiekunów kotów bardziej lękliwy, zwłaszcza sam lęk jest uzasadnione i wspomniany właśnie wcześniej stres może prowadzić do wystąpienia. 

00:07:50 

U kota L. 

00:07:51 

Niestety zaburzeń behawioralnych lub też nawet chorób. Na przykład tutaj podłoże stresowe często prowadzi do chorób układu Moczowego Ukł. 

00:08:02 

Warto też się zainteresować odpowiednio wcześniej takimi rozwiązaniami, jak na przykład feromony dla kota lub nawet olejki CBD. Natomiast podawanie takich preparatów oczywiście należy skonsultować ze specjalistą. Byłby terminarzem, dlatego serdecznie zachęcam, raczej nie dosypuję. Nie zalecam testowania różnych preparatów na własną rękę. 

00:08:23 

I oczywiście. 

00:08:25 

Należy skonsultować znasz konkretny przypadek z takim specjalistom i zależy Tel i należy zacząć podawać go odpowiednio wcześniej. Dlatego, że takie preparaty potrzebują kilku dawek, żeby w ogóle zacząć działać i żeby receptory kanał widiowe u kota miały szansę odebrać Przepadek, któremu podajemy. 

00:08:46 

Oczywiście, jeżeli chodzi o fill, jeżeli chodzi o samą przeprowadzkę, wydaje mi się, że. 

00:08:52 

Przede wszystkim należy zachować spokój i zdrowy rozsądek. Mam nadzieję, że państwa koty dobrze zniosą czekającej przeprowadzki. Mam też nadzieję, że dobrze związku dotychczasowe i. 

00:09:03 

Oczywiście z życzeniami zdrowia i powodzenia w przeprowadzkach zarówno dla państwa, jak i dla państwa pupili żegnam się fill w dzisiejszym materiale i bardzo dziękuję za uwagę do zobaczenia do usłyszenia w kolejnych materiałach. Dziękuję bardzo. 

 

Podobne materiały