Pełna treść dostępna jest wyłącznie dla subskrybentów

Masz już subskrypcję? Zaloguj się!

Tłuszczak u psa

Redakcja

Jak wygląda tłuszczak u psa? Jaka jest jego etiologia i objawy? Oraz przede wszystkim - czy jest on groźny dla życia? Rozwiewamy wątpliwości na temat tego schorzenia.

Tłuszczaki u psów są dość powszechnym problemem budzącym niepokój u właścicieli. Na szczęście nie każda zauważona podskórna zmiana jest groźna, jednak zawsze należy zgłosić się do weterynarza, aby dokładnie zbadał i zdiagnozował pupila. Jakie są przyczyny powstania tłuszczaka u psa? Jak wygląda jego leczenie?

Tłuszczak u psa – etiologia i objawy. Jak wygląda tłuszczak?

Tłuszczaki to jedne z częściej występujących niezłośliwych nowotworów tkanki łącznej. Nie mają tendencji do przerzutowania, jednak niekiedy dochodzi do ich rozsiewu. Powstają w wyniku przerostu tkanki tłuszczowej, a dokładnie adipocytów – komórek tłuszczowych i otoczone są cienką włóknistą torebką. Tłuszczak u psa na szczęście nie stanowi większego zagrożenia dla życia, jednak może powodować znaczny dyskomfort. Jedynie w rzadkich przypadkach tłuszczaki przybierają formę tłuszczakowłókniaków, które pilnie wymagają interwencji chirurgicznej i specjalistycznego leczenia...

Pozostałe 80% treści dostępne jest tylko dla subskrybentów.

Subskrybuj

Podobne materiały