Pierwsza pomoc dla psów. Poradnik dla opiekunów i przewodników psów pracujących, służbowych i aktywnych

Katarzyna Dołębska, Joanna Stojer-Polańska

Recenzja, opis i fragment do pobrania książki, która jest kompleksowym poradnikiem pierwszej pomocy przedweterynaryjnej dla wszystkich osób na co dzień pracujących i przebywających z psami.

Recenzja książki „Pierwsza pomoc dla psów. Poradnik dla opiekunów i przewodników psów pracujących, służbowych i aktywnych”.

Książka „Pierwsza pomoc dla psów” autorstwa  dr Joanny Stojer-Polańskiej oraz lek.wet. Katarzyny Dołębskiej to kompleksowy poradnik dedykowany opiekunom i przewodnikom psów pracujących, służbowych i aktywnych, ale również  wszystkim na co dzień pracującym i spędzającym swój czas z psami. W kilkudziesięciu rozdziałach w sposób bardzo praktyczny zostały szczegółowo przedstawione zagadnienia niesienia pierwszej pomocy  przedweterynaryjnej w przypadku wystąpienia najróżniejszych sytuacji losowych tego wymagających. Z książki dowiemy się jak zachować się w najczęściej występujących wypadkach, którym mogą ulec psy: zarówno w sytuacji porażenia prądem, zatrucia czy skaleczenia, jak i w bardziej ekstremalnych warunkach: postrzelenia, hipotermii czy ukąszenia przez żmiję. To skondensowana dawka wiedzy, opisów przypadków i realistycznych zdjęć - poparta wieloletnią praktyką autorek. Prawdziwe „ABC” rozpoznania, oceny i skutecznego postępowania – obowiązkowa lektura dla każdego opiekuna psa.

Serdecznie polecamy!

„Wszystkie psy narażone są na działanie wielu niebezpiecznych czynników. Pewne zagrożenia pochodzą ze strony człowieka, który chce zranić psa, np. postrzelić go czy otruć. Zdarzają się też nieszczęśliwe wypadki, jak potrącenie przez samochód czy zderzenie z drzewem. Czasami zagrożenie spowodowane jest chorobą, której przecież nie zawsze jesteśmy świadomi.

Warto zadbać więc o swojego psa i nie dać się zaskoczyć nieprzewidzianym sytuacjom.”

Link do wywiadu z autorką:

https://wydawnictwo-silvarerum.eu/dr-j-stojer-polanska-pierwsza-pomoc-przedweterynaryjna/

Link:

https://wydawnictwo-silvarerum.eu/produkt/k-dolebska-j-stojer-polanska-pierwsza-pomoc-dla-psow-kolor/

Podobne materiały